Sık Sorulan Sorular

Sipariş ve Kargo


1) Nasıl sipariş verebilirim ?
        Yahrenay.com üzerinden online olarak kolayca ve hızlı bir şekilde güvenle sipariş verebilirsiniz. Ayrıca 0544 437 62 00 numarası ile Whatsapp üzerinden ya da 0850 885 09 01 numarasını arayarak telefonla da sipariş verebilirsiniz. Whatsapp ve telefon üzerinden sadece kapıda ödeme ve havale siparişlerini alabilmekteyiz. Kredi kartı ile yapılacak ödemeler kesinlikle site üzerinden yapılmalıdır. Sitemizden sipariş vermek için yine 0850 885 09 01 numaralı telefondan yardım alabilirsiniz.

2) Siparişlerim ne zaman kargoya verilir ?
        Siparişleriniz stoklu ürünlerde en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Özel üretim ürünlerde ise üretim durumuna göre gönderim 7 iş günü sürebilmektedir.

3) Siparişimi değiştirebilir miyim ?
        Henüz kargoya verilmeyen ürünler için 0850 885 09 01 numaralı telefonu arayarak ürün ekleme/çıkarma/değiştirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

4) Teslimat adresimi değiştirebilir miyim ?
        Henüz kargoya verilmeyen ürünlerde teslimat adresinizi değiştirebilirsiniz. Bunu 0850 885 09 01 numaralı telefondan bize bildirmeniz yeterli olacaktır.

5) Siparişimin durumunu nasıl öğrenebilirim ?
        Müşteri panelinizdeki "Siparişlerim" menüsüne girerek siparişleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

6) Kargo takip kodunu nasıl öğrenebilirim ?
        Müşteri panelinizdeki "Siparişlerim" menüsüne girerek kargo takip kodunuzu öğrenebilirsiniz.

7) Kargo geldiğinde adreste bulunmazsam ne olur?
        Siparişiniz adresinizde olmadığınız durumda en yakın Yurtiçi Kargo şubesinde 3 iş günü bekletilmektedir. Bu süre içerisinde şubenize gidip kargonuzu teslim alabilirsiniz.

8) Kargom hasarlı geldi, ne yapmalıyım ?
        Kargonuzu mutlaka kontrol ederek alınız. Üründe ve kutuda herhangi bir darbe, kusur olması durumunda "Hasar Tutanağı" tutturarak ürünü kargo firmasına iade ediniz. Kargo teslimatından sonra hasar tutanağı tutulmamaktadır o yüzden lütfen kargo teslim formunu imzalamadan önce ürününüzü kontrol edip öyle teslim alınız.

9) Ürünüm hatalı, kusurlu geldi, ne yapmalıyım ?
        Siparişinizle birlikte gelen Müşteri Formu'nu doldurarak faturanızla ve ürün (Aksesuar ve hediyesi var ise onları da ekleyerek) form üzerinden belirtilen adrese Yurtiçi Kargo ile gönderimini yapınız. Ürün bize ulaşır ulaşmaz tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.


Ödeme Seçenekleri


1) Ödeme seçenekleriniz nelerdir?
        Yahrenay.com 'dan Kapıda Ödeme, Havale/Eft, Western Union ve site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz.


2) Kapıda Ödeme seçenekleri nelerdir ?
        Kapıda Ödeme'de sadece nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.


3)Yurtdışından hangi ödeme yöntemleri ile ödeme yapabilirim ?
        Yurtdışı siparişlerinizde kapıda ödeme hariç diğer tüm ödeme yöntemleri ile (Havale/Eft, Paypal, Western Union ve site üzerinden kredi kartı ile) ödeme yapabilirsiniz.

4)Havale/Eft hesaplarınız nelerdir ?

        Euro (€)
        İsim : Yunus Ölçer
        Banka : Kuveyt Türk
        SWIFT Kodu : KTEFTRIS
        IBAN : TR35 0020 5000 0911 1542 7000 01


5)Western Union ile nasıl ödeme yapabilirim ?
        Western Union seçeneği için ürün tutarını Western Union anlaşmalı ptt ve banka şubelerinden aşağıdaki isim ve adrese yatırmanız gerekmektedir.

        İsim : Yunus Ölçer
        Adres : Akdeniz mah. Mimar Kemalettin cad. No:89/1 Ashan 1. Kat Çankaya/Konak İzmir

        Sipariş tutarını yatırıp size verilecek olan 10 haneli kodu tarafımıza bildirmeniz (0850 885 09 01) gerekmektedir.


Teslimat


Siparişini verdiğim ürün ne zaman elimize ulaşır?

        Kredi kartı ile vereceğiniz siparişlerinizde banka onayı anında alınabilmekte ve siparişiniz hemen hazırlık aşamasına alınabilmektedir. Havale siparişlerinizde yatırmış olduğunuz ödeme, her mesai günü başlangıcında hesaplarımız kontrol edilerek takip edilmekte ve ödemesi gelen siparişler hazırlık aşamasına alınmaktadır. Eğer siparişinizdeki ürünlerin tedarik aşamasında herhangi bir problem yaşanırsa, ürünle ilgili tüm bilgiler mağaza yetkililerimizce sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize gönderilmektedir. Satın aldığınız ürünler en kısa süre içinde size ulaştırılmak üzere kargo firmasına teslim edilmektedir. Kargo firmaları paketleri teslim aldıktan sonra bulunduğunuz bölgeye göre 3 İş günü içerisinde, adrese teslimat yapılan bölgelerde adresinize, adrese teslimat yapılamayan bölgelerde ilgili kargo şubesine paketleri ulaştırmaktadır.Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?

        Firmamızın Yurtiçi Kargo firmaları ile anlaşması bulunmaktadır.  Zaman zaman bölge kaynaklı teslimat yapılmasını engelleyici veya yavaşlatıcı nedenlerden dolayı teslimatlarda gecikme yaşanabilmektedir.Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ?

        Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Ayrıca sitemize üye girişi yaptığınızda, hesabım bölümünden siparişlerinizi görüntüleyebilir ve siparişinizin durumunu anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.Siparişimi teslim alırken herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

        Teslimat sırasında kesinlikle ekstra bir ücret alınmamaktadır. Kargo görevlisi sizden herhangi bir ücret istediği takdirde lütfen bizimle irtibata geçiniz. (Kapıda Ödeme Hariç Siparişler İçindir.)Siparişim arızalı ya da yanlış geldi ne yapmalıyım?

        Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda `Hasar Tespit Tutanağı` hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, `Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.` gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem oluşturmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. (Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür.)Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

        Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz. Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulması sağlanacak veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.Teslimat zamanında adreste kimse bulunmazsa ne olacak?

        Kargo görevlisi eğer adreste kimseyi bulamazsa, "Kargo İhbar Notu" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Bu durumda kargonun alıcı tarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir.Sipariş verdikten sonra alıcı ismini veya adresini değiştirebilir miyim?

        Siparişiniz henüz sevk edilmediği takdirde alıcı ismini veya adresini değiştirebilirsiniz. Adresinize gelecek olan kargo görevlisi kimlik kontrolü yaparak vermiş olduğunuz isme teslimat yapacaktır.Kargo Teslimatı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

        Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.Hangi şehirlerden sipariş verebilirim?

        Türkiye'nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Türkiye içinde herhangi bir konum sınırlamamız yoktur. Ürünlerin teslimatları yalnızca çalışmakta olduğumuz kargo firmasının bulunduğu bölgelerde yapılabilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının şubesinin olmadığı bölgelerde teslimat yapılamadığından dolayı, müşterilerimizin paketin ulaştırılabildiği kargo şubesine giderek paketi elden teslim almaları gerekebilmektedir.Yurt dışından sipariş verebilir miyim?

        Yurtdışına ürün gönderimimiz vardır.


İptal, İade ve Değişim


1) Siparişimi iptal etmek istiyorum. Ne yapmalıyım ?
            Kargonuzu henüz teslim almadıysanız 0850 885 09 01 numaralı telefonu arayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.

2) Siparişimi iptal ettim. Ödemeyi nasıl geri alabilirim ve tutar ne zaman iade edilir ?
            Siparişiniz iptal edildikten sonra ödemeyi Kredi Kartı ya da Havale ile yaptıysanız 14 iş günü içerisinde iadeniz yapılacaktır.


3) Siparişimi iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım ?
            Siparişinizle birlikte gelen Müşteri Formu'nu doldurarak faturanızla ve ürün (Aksesuar ve hediyesi var ise onları da ekleyerek) form üzerinden belirtilen adrese Yurtiçi Kargo ile gönderimini yapınız. Ürün bize ulaşır ulaşmaz tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.


4) İade prosedürü nelerdir ?

Yurtiçi
            Satın aldığınız ürünü tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, etiketi koparılmamış ve kullanılmamış olması (varsa tüm aksesuarları ve promosyonlarıyla birlikte) koşuluyla iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.

            İade/değişim için; Kargonuzla beraber gelen İade/Değişim formunu doldurarak ürün(ler) ve fatura ile birlikte formda belirttiğimiz adrese Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak ücretsiz gönderebilirsiniz. Yurtiçi Kargo dışındaki iade/değişim gönderilerinde kargo ücreti size ait olmaktadır. Faturasız, kullanılmış ya da tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ürünler kabul edilmeyecek, kargo masrafları size ait olmak üzere geri gönderilecektir. 

            NOT: Abiye ve özel günlere özgü kıyafetler kategorisindeki ürünleri; tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, etiketi koparılmamış ve kullanılmamış olması koşuluyla, teslim saatinden itibaren 24 saat içerisinde (Pazar günleri hariç) kargoya teslim edilmesi şartıyla iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz. Abiye ve Özel elbise kapsamı dışındaki tüm ürünlerde iade ve değişim için teslim tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde bize göndermeniz gerekmektedir.

Yurtdışı
           NOT: Abiye ve özel günlere özgü kıyafetler kategorisindeki ürünleri; tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, etiketi koparılmamış ve kullanılmamış olması koşuluyla, teslim saatinden itibaren 24 saat içerisinde (Pazar günleri hariç) kargoya teslim edilmesi şartıyla iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz. Abiye ve Özel elbise kapsamı dışındaki tüm ürünlerde iade ve değişim için teslim tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde bize göndermeniz gerekmektedir. Yurtdışı iade prosedürü için lütfen 0850 885 09 01 numaralı telefonu arayınız.

        Ürünü gönderdim, iade durumumu nasıl öğrenebilirim ?
0850 885 09 01 numaralı telefonu arayarak siparişinizin iadesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

5) Siparişimi iade ettim. Ödemeyi nasıl geri alabilirim ve tutar ne zaman iade edilir ?
    Siparişiniz iade edildikten sonra ödemeyi;

  • Kredi Kartı  ile yaptıysanız 14 iş günü içerisinde iadeniz doğrudan kartınıza yapılacaktır.
  • Havale/Eft ile yaptıysanız 14 iş günü içerisinde Müşteri Formu'nda belirttiğiniz iban adresine hafale/eft yapılacaktır.
  • Kapıda Ödeme ile yaptıysanız  14 iş günü içerisinde Müşteri Formu'nda belirttiğiniz iban adresine hafale/eft yapılacaktır.
  • Satın alınan ürünün iade edilmesi durumunda iade tutarından 6 TL kargo ücreti kesilecektir.


Yurtdışından Sipariş


 1) Yurtdışından sipariş verebilir miyim ?

    Evet yurtdışından sipariş verebilirsiniz. Dünyanın her yerine kargo gönderimimiz vardır.

2) Yurtdışı iade şartları nelerdir ?

    Yurtdışı iade ve değişimleri için lütfen 0850 885 09 01 numaralı telefonu arayınız.

3)Siparişim gümrüğe takıldı ne yapmalıyım ?

    Gönderilerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

4) Hediye Kampanyarları

    Hediye kampanyalarımız yurtdışı alışverişlerde geçerli değildir.